Наш второй сайт
Связаться
Архивы
Октябрь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Свежие комментарии

ОСНОВИ ПРАВИЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

Вступ

Щоб зрозуміти батькам, як правильно виховувати свою дитину (дітей), треба насамперед відповісти собі на два «простих» питання. Перше, що є виховання? А для цього слід зрозуміти його справжній зміст. Це не система заборон та обмежень дисциплінарними методами, а зовсім інше. Я навіть сказав би, протилежне. Якщо уважно подивитися на саме слово, то відкривається цікава інформація, про яку багато хто просто не замислювався. А істина як завжди лежить на поверхні. Воспитание (укр. виховання) – В-ОСЬ-ПИТАНИЕ. Виявляється, є якісь осі, і є їхнє харчування. Відразу підкажу, що це не харчування ложечкою в рот. «Навіщо тобі голова? Я за допомогою неї їм». Інформацію на цю тему ви можете легко знайти в інтернеті.

Друге, що ж таке правильне виховання?

Результатом такої розумової роботи буде виникнення необхідності створення образу тієї людини, яку бажають бачити батьки у своїй дитині. Ці два простих питання насправді не такі вже й прості, як здається на перший погляд. Але це саме початок, так би мовити, фундамент, з чого треба починати і чого не робить більшість батьків. І ось підтвердження моєї думки. На запитання батькам, яким ви бачите свою дитину, абсолютно ніхто не зміг відповісти навіть у загальних рисах (відповіді: нехай сам вирішує, коли виросте; гарною людиною; щасливою людиною; я не знаю; і т.д.), причому остання відповідь – найпоширена. Чи варто говорити, що результат виховання у таких батьків зовсім їх не задовольняє. Якось великого педагога А.С. Макаренко молода мати запитала: «Як мені краще виховувати свою дитину?», якій на той момент було півроку. Він відповів: “ви запізнилися рівно на півроку”. Цитуючи далі цю визначну людину доречно написати: у деяких сім’ях можна спостерігати повну бездумність у цьому питанні. Просто живуть поруч батьки та діти, і батьки сподіваються на те, що все само собою вийде. Батьки не мають ні чіткої мети, ні певної програми. Звичайно, в такому разі і результати будуть завжди випадковими і часто такі батьки, потім дивуються, чому це у них виросли погані діти. Жодну справу не можна добре зробити, якщо невідомо чого хочуть досягти.

Було б несправедливо звинуватити лише батьків у цьому нерозумінні, оскільки загальний напрямок (ідеологію, якщо хочете) має ставити держава, а «побутове» виховання має перебувати в межах цього вектора. Спорт зокрема (прошу не плутати з фітнесом і фізкультурою) є одним з основних інструментів, що дозволяють сформувати і зміцнити необхідні якості. Ось, що на цю тему писав Олімпійський чемпіон, Власов: «Спортсмени такі, якими їх створюють умови суспільства, вони лише відгукуються і дотримуються цих умов. Самостійного, відокремленого світу спорту немає. Він такий самий продукт суспільства, як і культура взагалі. Тільки нове, здатність нести нове та бути новим – ось істина великого спорту.

Все це зовсім не означає, що якщо наша держава не поставила вектор розвитку народу, то з вихованням можна зачекати чи відкласти. Не будемо ставати жертвами і перекидати відповідальність на когось. Тим більше, що йде мова про своїх дітей. Вони ростуть прямо зараз і повинні правильно розвиватися також прямо зараз.

Ще слід розуміти, що існують сторони виховання – ідейне, розумове, моральне, фізичне, трудове, естетичне (Сухомлинський). І якщо з першою поки що невизначеність, то створити умови для розвитку інших сторін необхідно прямо сьогодні.

На завершення посту хочу поставити, так би мовити, питання на засипку: Скільки позитивних якостей існує в людині і скільки з них хотілося б виховати у вашої дитини?

P.S. У нашому головному спортзалі висить табличка, де вказані основні якості справжнього спортсмена та найкращі спортсмени клубу знають їх. Їх кілька десятків…

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Администратор

+380933204025
Рейтинг блогов

Рейтинг блогов

Участник ePochta Blog Rating